
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Threshold Voltage | 3.3 V, Adjustable |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Type | Voltage Monitors |
| Accuracy | 1.5 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$5.66506
Ext.Price$5.66506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.66506 | $5.66506 |
| 10 | $5.52576 | $55.25760 |
| 25 | $5.48239 | $137.05975 |
| 50 | $5.43936 | $271.96800 |
| 100 | $5.39660 | $539.66000 |
